Corrispondente da Torino 馃嚠馃嚬1锔忊儯

Witaj Turynie! Jeste艣my u celu! Nasza podr贸偶 rozpocz臋艂a si臋 w 艣rod臋 wczesnym rankiem i dzi臋ki sprawnej je藕dzie naszych do艣wiadczonych kierowc贸w i zdyscyplinowaniu wszystkich uczestnik贸w projektu ju偶 po 12 godzinach mogli艣my chwil臋 odpocz膮膰 nad pi臋knym Jeziorem Bode艅skim. Punktem docelowym tego dnia by艂a austriacka miejscowo艣膰 Hohenems. Po smacznej kolacji ze sznyclem po wiede艅sku w roli g艂贸wnej wszyscy udali艣my si臋 na zas艂u偶ony odpoczynek, by nabra膰 si艂 przed dalsz膮 drog膮. Drog膮, kt贸ra wie艣膰 mia艂a nas przez Alpy!

Dzie艅 drugi naszej przygody nazwali艣my 鈥瀌niem czterech kraj贸w鈥, poniewa偶 jechali艣my kolejno przez Austri臋, Szwajcari臋, Lichtenstein i W艂ochy. Zanim wyruszyli艣my w tras臋 opiekunowie z艂o偶yli wszystkim uczestnikom 偶yczenia z okazji Dnia Dziecka oraz wsp贸lnie od艣piewali艣my gromkie 鈥濻to lat鈥 dzisiejszemu solenizantowi 鈥 Frankowi. Zapieraj膮ce dech widoki podziwiali艣my przekraczaj膮c Alpy drog膮 przez Prze艂臋cz 艢wi臋tego Bernarda, mijaj膮c kolejne zakr臋ty i tunele wspi臋li艣my si臋 na wysoko艣膰 ponad 2000 m n.p.m. W艂ochy powita艂y nas urokliwym miastem Como, gdzie przespacerowali艣my si臋 brzegiem malowniczego jeziora o tej samej nazwie i obejrzeli艣my z zewn膮trz muzeum znanego nam z lekcji fizyki, pioniera bada艅 nad elektryczno艣ci膮, Alessandro Volty. Ostatni odcinek naszej drogi zaprowadzi艂 nas pod mury szko艂y, z kt贸r膮 b臋dziemy realizowa膰 nasz projekt – ISTITUTO COMPRENSIVO PACCHIOTTI 鈥 VIA REVEL Spotkali艣my si臋 tam z naszymi w艂oskimi partnerami. Po powitaniu om贸wili艣my szczeg贸艂owy plan dzia艂a艅 na nast臋pny dzie艅 i udali艣my si臋 do hotelu, kt贸ry b臋dzie nasz膮 baz膮 w kolejnych dniach. Po kolacji przyst膮pili艣my do dalszych dzia艂a艅 projektowych. Uczestnicy zaprezentowali si臋 m贸wi膮c w j臋zyku angielski o swoich zainteresowaniach a nast臋pnie przedstawili swoje oczekiwania i obawy zwi膮zane z udzia艂em w projekcie. Kolejnym zadaniem warsztatowym by艂o przygotowanie ankiety zwi膮zanej z jutrzejszym 艢wi臋tem Republiki we W艂oszech i symulacja jej przeprowadzenia w艣r贸d mieszka艅c贸w Turynu.

Z niecierpliwo艣ci膮 oczekujemy jutrzejszego dnia.

1 z 2