
Po zmaganiach projektowych nadszedł wreszcie, wyczekiwany przez wszystkich, dzień wyjazdu do Barcelony. Autobus, którym przyjechaliśmy, dowiózł nas pod Łuk Triumfalny wybudowany w roku 1888 z okazji wystawy światowej. Poprowadził on nas przepiękną, szeroką, spacerową aleją w kierunku Parc de la Ciutadella i znajdującej się w nim, okazałych rozmiarów, fontanny Cascada. Przy jej projektowani brał udział młody student architektury — Gaudi. Spacerując urokliwymi, wąskimi uliczkami dotarliśmy do katedry św. Eulalii. Jest to jeden z najcenniejszych przykładów architektury gotyckiej w Hiszpanii. Kolejnym przystankiem w naszym spacerze po Barcelonie był Pałac Muzyki Katalońskiej, niezwykły zabytek katalońskiej secesji. Po krótkim odpoczynku na kameralnym placu Reial udaliśmy się na słynną promenadę La Rambla. Nią doszliśmy do Placu Katalońskiego będącego ważnym węzłem komunikacyjnym miasta. Punktem obowiązkowym naszego zwiedzania były dwie słynne kamienice Casa Batlló i Casa Milà. Obie zaprojektowane przez Antonio Gaudiego. Następnie zmieniliśmy środek lokomocji na metro, którym kilkukrotnie poruszaliśmy się po mieście. Po wyjściu ze stacji metra ukazał nam się niezwykły widok na monumentalną świątynię Sagrada Familia. Wciąż powstające arcydzieło architektury. W jej okolicach spędziliśmy czas, poszukując pamiątek dla bliskich. Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia była wizyta na Camp Nou. Muzeum tego klubu zainteresowało nie tylko wiernych kibiców Barçy. Wrażenie na nas zrobiła ogromna kolekcja klubowych trofeów, a oficjalny sklep klubu dał okazję do wielu udanych zakupów. Dzień w Barcelonie był wyjątkowy dla wszystkich!

















































