W listopadzie b.r. odbył się konkurs pt. „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie”. Konkurs ten skierowany dla uczniów z Wielkopolski zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział w Poznaniu. Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu jednego z podanych aforyzmów w formie komiksu i napisaniu wypowiedzi w języku polskim i niemieckim. Z naszej szkoły prace konkursowe przygotowały uczennice klasy II a gimnazjum – Dominika Jarocka i Patrycja Twardowska.

Miło nam poinformować, że praca Dominiki znalazła się na 2 miejscu! Nagrodzone prace zostaną wkrótce opublikowane na stronie PSNJN, następnie wydrukowane i wystawione w jednej z poznańskich bibliotek. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczennicom za udział w konkursie.

Ilona Krysztofowicz-Król