„Aphorismen in Comics”

24 października br. w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie” i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Konkurs ten organizowany jest pod patronatem Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki” oraz poznańskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W uroczystości tej brała udział uczennica naszej szkoły- Aleksandra Wójcik z klasy VIII. Ola zajęła III miejsce ! Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy sukces uczniów naszej szkoły w tym konkursie.

Powyższy konkurs polega na przygotowaniu pracy plastyczno-językowej w formie komiksu, nawiązującego swoją treścią i przekazem do wskazanych tematycznie aforyzmów. Dialogi komiksowe należało stworzyć w języku niemieckim i polskim.

Uroczystość została zainaugurowana przez poetę i zarazem przewodniczącego Stowarzyszenia Artystów Niemieckich Heide – pana Dirka-Uwe Beckera, który przedstawił bardzo ciekawą prezentację na temat głównych zasad tworzenia dobrych komiksów. Po prelekcji pan Becker poprowadził warsztaty dla młodzieży. Podczas tych warsztatów uczniowie mieli możliwość wykorzystać wskazówki z prelekcji tworząc własne komiksy do wskazanych sytuacji. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Była to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i integracji.
Ostatnim, bardzo wyczekiwanym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Serdecznie gratuluję Oli i życzę dalszych sukcesów, nie tylko w dziedzinie plastyczno – językowej.

Ilona Krysztofowicz-Król