3 Maja w SF Dzielice

Obchody Święta 3 Maja w Szkole Filialnej w Dzielicach rozpoczęto już w czwartek, kiedy to do Izby lekcyjnej z dawnych lat przybyła klasa III a Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie. Następnego dnia podobnie świętowały miejscowe dzieci. Dawne stroje szkolne, mapki Rzeczypospolitej XVII w, portrety twórców Konstytucji oraz jej piękny tekst ubogaciły zajęcia o obchodach Święta 3 Maja. Wiwaty i okrzyki na cześć Konstytucji wywołały w uczniach wiele miłych wrażeń. Odśpiewanie Mazurka 3 Maja przy wykonanym przez uczniów i przedszkolaków akompaniamencie na instrumentach perkusyjnych, stworzyły radosną i świąteczną atmosferę majowego święta.

Spotkanie integracyjne uczniów klas trzecich odbyło się tuż po zajęciach w Izbie. Przy obfitości słodyczy i gościnnej herbatce uczniowie klas trzecich obu szkół, w miłej atmosferze zawarli nowe znajomości i przyjaźnie, gdyż po wakacjach spotkają się w nowej dla dzielickich uczniów Szkole Podstawowej w Rozdrażewie.